Media en creativiteit module 8 Engagement - PowerPoint PPT Presentation

1 / 18
About This Presentation
Title:

Media en creativiteit module 8 Engagement

Description:

Media en creativiteit module 8 Engagement Jaar 2 Les 3 Weekoverzicht Agenda Debatteren, argumenteren en discussie leiden Organiseren van een debat Onderwerp ... – PowerPoint PPT presentation

Number of Views:54
Avg rating:3.0/5.0
Slides: 19
Provided by: Elske1
Category:

less

Transcript and Presenter's Notes

Title: Media en creativiteit module 8 Engagement


1
Media en creativiteitmodule 8Engagement
  • Jaar 2
  • Les 3

2
Weekoverzicht
Les 1 Startcollege Noor Bongers
Les 2 Betoog
Les 3 Debatteren, argumenteren en discussie leiden
Les 4 Debat 1 groep 4 verwerkt
Les 5 Debat 2 groep 1 verwerkt
Les 6 Debat 3 groep 2 verwerkt
Les 7 Debat 4 groep 3 verwerkt
Les 8 Presentatie van de verwerkingen/statements
Les 9 Inleveren betoog baas van de wereld, bronnenmap met inleiding, 1 statement/notulen, reflectie verwoording van begin en eindpositie
Les 10 Beoordeling
3
Agenda
  • Debatteren, argumenteren en discussie leiden
  • Organiseren van een debat
  • Onderwerp aanscherpen
  • Aan de slag
  • Huiswerk

4
  • Debat een stelling twee partijen (de
    voorstanders en de tegenstanders).
  • De kunst is het tonen van overtuigingskracht het
    vermogen om een stelling zo uit te leggen, te
    beargumenteren en te illustreren dat een publiek
    of een jury het met je eens wordt.
  • De sport is om het daarbij beter te doen dan je
    tegenstander, die precies het tegenovergestelde
    verkondigt.
  • Het spel ligt in het feit dat je niet altijd je
    eigen mening verkondigt, maar moet roeien met de
    riemen die je gegeven worden.

5
Kunst wees menselijk
6
Sport wees overtuigend
7
Spel roeien met
8
Lees de tekst over debatteren, argumenteren en
discussie leiden, zie bijlage
9
wie is voor, wie is tegen, wie is leider, wie
doet de organisatie, wat heb je nodig, hoe kan
jouw club winnen van de andere club?
10
(No Transcript)
11
Organiseren van een debat
  • Praat met je groep over de debatvorm en maak
    samen een keuze.
  • Neem de tijd om extras te verzinnen voor jullie
    debat.
  • Wat moet er georganiseerd worden?
  • Maak een lijst.
  • Maak een verdeling, propositie - oppositie

12
Onderwerp aanscherpen
13
Onderwerp aanscherpen?
  • Verdiepen in actuele themas over engagement.
  • Leerdoelen
  • Verkennen van het domein van engagement en
    betrokkenheid binnen het nieuwe media vakgebied
  • Op de hoogte zijn en deelnemen aan het actuele
    debat binnen het thema engagement in het vakgebied

14
Let bij de voorbereiding van het debat op de
volgende punten
  • Heeft het debat een heldere opbouw?
  • Maak een agenda voor het debat
  • Bereid een presentatie voor
  • Tijdsbesteding van de onderdelen
    (introductie/toelichtingen, debat, afronding)
  • Wordt het thema helder uiteengezet? (aan de hand
    van de voorgeschreven literatuur en zelf gevonden
    bronnen)
  • Welke kernvragen zijn actueel binnen jouw thema?
  • Worden medestudenten actief betrokken tijdens het
    debat?
  • Bereid een aantal prikkelende vragen voor
  • Maak eventueel gebruik van stellingen
  • Wordt de discussie goed geleid?

15
Huiswerk les 4
  • Bestudeer het onderwerp van debat van jouw groep!
    Bronnenmap aanleggen! (zie opdracht 2)
  • Groep 1 organiseer debat nr. 1
  • (Maak een begin met opdracht 4)
  • Groep 4 maakt een verwerking van dit debat,
    bedenk van tevoren wat jullie gaan doen en handel
    ernaar. Fotos maken of een video, notuleren,
    enz.
  • (zie opdracht 3)

16
Modulewijzer opdracht 2
  • De klas wordt in groepen verdeeld.
  • Bereid met je groep een debat voor.
  • Een onderwerp heb je gekozen.
  • onderzoek het onderwerp door minstens 10
    hoogwaardige artikelen over het onderwerp te
    verzamelen, schrijf samenvattingen. verzamel deze
    in een bronnenmap.
  • Kies een debatvorm die bij het onderwerp past.
    (Ga na welke debatvormen er zijn, en welke past
    bij jullie onderwerp. Zie de links). Bereid voor
    beide kanten een betoog van tussen de 5 en de 7
    minuten voor waarin jullie je standpunten
    uiteenzetten.

17
Opdracht 3
  • Verwerk het debat van een andere groep (zie
    weekschema) in een visueel statement. Dit kan een
    strip, film of animatie zijn, dat is aan jullie.
    Denk hierbij aan satire, scherts, dagblad of
    actualiteitenprogramma.

18
Opdracht 4
  • Beschrijf je uitgangspositie aan het begin van
    het debat, verwoord of -en hoe- deze
    uitgangspositie in de loop van het kwartaal is
    veranderd.
Write a Comment
User Comments (0)
About PowerShow.com